Vacature voltijds stafmedewerker-jurist Dienst Lerenden

28 augustus 2019

Heb je een sterke interesse voor alle aspecten van leerlingenreglementering in een context van zorg en gelijke onderwijskansen? Zou je scholen die ons in dit verband vragen stellen, graag verder helpen? Boeit het jou om wetteksten op een bevattelijke manier te ‘vertalen’? Dan is deze vacature misschien wel iets voor jou. We zoeken een gedreven collega om in de Dienst Lerenden aan de slag te gaan als voltijds stafmedewerker met een juridische vorming op universitair niveau die belangstelling heeft voor onderwijsrecht.

Je opdracht

De Dienst Lerenden behartigt in Katholiek Onderwijs Vlaanderen alle aspecten die verband houden met de relatie tussen onderwijsinstellingen en lerenden, en dit van kleuter- over secundair tot hoger en volwassenenonderwijs. In samenspraak met zijn achterban doet de Dienst ook aan visieontwikkeling over leerlinggebonden materies en verdedigt hij die visie waar die materies aan bod komen. Enkele concrete thema’s waarvoor de Dienst Lerenden verantwoordelijk is: inschrijvingen, zorgbreed en kansenrijk onderwijs, de rechtspositie van de lerende, het school- en centrumreglement, participatie, schoolloopbaanbegeleiding, schoolorganisatie, stages en andere vormen van arbeid, evaluatie en studiebekrachtiging…

Concreet bestaat je takenpakket hoofdzakelijk uit:

 • het bieden van juridische en administratieve ondersteuning aan de directies en besturen van onze scholen en instellingen op het vlak van regelgeving met betrekking tot hun leerlingen, studenten, cursisten of internen
 • het (via mail of telefonisch) beantwoorden van vragen van scholen over leerlingenreglementering
 • het mee helpen analyseren van nieuwe onderwijsdecreten en het uitschrijven van voorstellen in decretale teksten
 • het verzorgen van opleidingen over onderwijswetgeving
 • het vanuit concrete vragen en noden formuleren van beleidsmatige aanbevelingen
 • het ‘hertalen’ van wetgevende teksten in concreet bruikbare documenten voor onze scholen en instellingen
 • het deelnemen aan overleg met diverse actoren (o.a. AgODi)

 Je profiel

Wil je de dienstverlening aan onze scholen en instellingen mee ondersteunen en deel uitmaken van ons team, dan verwachten wij dat je:

 • ruime belangstelling hebt voor onderwijsrecht en in het bijzonder voor de rechtspositie van de lerenden (leerling, student, cursist, interne), voor deontologische en juridische aspecten van leerlingenbegeleiding (discretie, privacy ...) enz.
 • geboeid bent door de ontwikkelingen in het onderwijsbeleid en interesse hebt voor de onderwijswereld in het algemeen
 • een grote betrokkenheid hebt bij de leefwereld van jongeren
 • bereid bent je in te werken en te verdiepen in de onderwijsreglementering
 • beschikt over een grote relatiebekwaamheid in functie van teamwork en vergaderingen
 • beschikt over een zeer goede communicatievaardigheid, zowel schriftelijk als mondeling
 • Officetoepassingen vlot beheerst
 • de missie en visie van Katholiek Onderwijs Vlaanderen onderschrijft
 • getuigt van engagement voor de katholieke dialoogschool

Ons aanbod

Wij bieden een uitdagende functie met ruimte voor eigen initiatief in een professioneel team en in een open sfeer. Je mag rekenen op ondersteuning en professionaliseringskansen. Je zal werken vanuit onze kantoren in Brussel, Guimardstraat 1.

 • De aanstelling gebeurt via een bediendecontract in het CODO-statuut (Contractueel Departement Onderwijs), tot 31 december 2019, met mogelijkheid tot verlenging. We voorzien een indiensttreding in september 2019.

Onze organisatie

Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de netwerkorganisatie en ledenvereniging van de katholieke (hoge)scholen, internaten, centra en universiteit in Vlaanderen en Brussel. Wij vertegenwoordigen onze leden op diverse fora, komen op voor hun belangen en  ondersteunen hen bij pedagogische, juridische, administratieve en bestuurlijke vragen. We begeleiden onze meer dan 2 400 onderwijsinstellingen bij de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool en de verdere uitbouw van een kwaliteitsvol onderwijsaanbod. Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de grootste onderwijsspeler in Vlaanderen en bezielt met haar pedagogisch project meer dan 935 000 kinderen, jongeren en volwassenen.

Interesse?

Voor meer informatie over de jobinhoud kun je contact opnemen met Jan Schokkaert, directeur Dienst Lerenden via 02 507 06 48 of jan.schokkaert [at] katholiekonderwijs.vlaanderen.

Solliciteren

Solliciteer online. Vul je gegevens in en voeg je motivering en cv toe. We hechten veel belang aan een uitgebreide motivatie waarin je aangeeft hoe jouw opleiding en/of ervaring aansluit bij het profiel van deze functie. Solliciteren kan uiterlijk tot en met 19 september 2019.

Indien we je op basis van je cv en motivatie selecteren, nodigen we je uit voor een gesprek en een schriftelijke opdracht. 

Ondersteuning nodig bij het opladen van je cv of motivatie? Contacteer Marjolein Vermijl, HR-medewerker Dienst Ondersteuning, via marjolein.vermijl [at] katholiekonderwijs.vlaanderen of 02 507 07 91.