Vacature projectmedewerker ‘Duaal leren voor profs’ (50% of 100%)

16 september 2020

Heb je ervaring met arbeidsmarktgericht onderwijs? Kun jij een project in goede banen leiden? Zit samenwerking in je DNA? Heb je interesse om scholen te ondersteunen bij de uitbouw van duaal leren? Dan is deze vacature iets voor jou.

We zoeken een gedreven collega om in team secundair onderwijs van de dienst Curriculum aan de slag te gaan als

Projectmedewerker ‘Duaal leren voor profs’ (50% of 100%)

 

Je opdracht

Als projectmedewerker voor het ESF-project ‘Duaal leren voor profs’ sta je in voor de uitvoering van het project dat start in september 2020 en loopt tot eind december 2022. Het project heeft vijf doelstellingen:

 1. De uitbouw van expertise;
 2. De professionalisering van scholen, trajectbegeleiders, leraren;
 3. De intensieve ondersteuning van opstartende duale opleidingen;
 4. De professionalisering van pedagogisch begeleiders;
 5. De ontsluiting van de projectresultaten.

Thema’s waaraan je zeker zal werken specifiek voor duaal leren zijn visieontwikkeling, screening en matching van leerlingen, trajectbegeleiding, ontwerp van het leerproces en evaluatie. Daarnaast is er in het project voldoende ruimte om zelf accenten te leggen, in afstemming met de behoeften die zich stellen in de scholen. Op het einde van het project moeten we als pedagogische begeleiding een flinke sprong gemaakt hebben in de ondersteuning van de duale trajecten in onze scholen.

Concreet bestaat je takenpakket uit:

 • deskresearch in voorbereiding van het project;
 • de ontwikkeling van een ondersteuningsaanbod voor scholen, leraren en trajectbegeleiders;
 • de intensieve ondersteuning van negen opstartende duale opleidingen o.a. via lerende netwerken;
 • de professionalisering van pedagogisch begeleiders;
 • ontsluiten van de projectresultaten via onze website, nieuwsbrief, etc. maar ook via deelname aan studiedagen, workshops, etc.

 

Je profiel

Wil je je schouders zetten onder dit project en deel uitmaken van ons team, dan verwachten wij dat je

 • de missie en visie van Katholiek Onderwijs Vlaanderen onderschrijft
 • getuigt van engagement voor de katholieke dialoogschool
 • een ruime belangstelling toont voor de aansluiting onderwijs-arbeidsmarkt en in het bijzonder duaal leren
 • kennis hebt van het brede onderwijsveld en de arbeidsmarktactoren
 • over nodige (ped)agogische en ICT-vaardigheden beschikt
 • een teamspeler bent, maar tegelijk ook een project zelfstandig kan uitvoeren binnen de gestelde deadlines
 • over grote relatiebekwaamheid beschikt in functie van teamwork en vergaderingen met externen (leraren, trajectbegeleiders, vertegenwoordigers van sectoren)
 • zeer communicatievaardig bent: zowel mondeling als schriftelijk
 • minstens over een bachelordiploma beschikt

Ons aanbod

Wij bieden een uitdagende functie met ruimte voor eigen initiatief in een professioneel team en in een open sfeer. Je zal voornamelijk werken vanuit onze kantoren in Brussel.

Het gaat om een halftijdse of voltijdse detachering met behoud van het onderwijsstatuut d.w.z. vaste benoeming en salaris.

Onze organisatie

Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de netwerkorganisatie en ledenvereniging van de katholieke (hoge)scholen, internaten, centra en universiteit in Vlaanderen en Brussel. Wij vertegenwoordigen onze leden op diverse fora, komen op voor hun belangen en ondersteunen hen bij pedagogische, juridische, administratieve en bestuurlijke vragen. We begeleiden onze meer dan 2 400 onderwijsinstellingen bij de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool en de verdere uitbouw van een kwaliteitsvol onderwijsaanbod. Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de grootste onderwijsspeler in Vlaanderen en bezielt met haar pedagogisch project meer dan 935 000 kinderen, jongeren en volwassenen.

Interesse?

Voor meer informatie over de jobinhoud kun je contact opnemen met Cindy Lammens, Teamverantwoordelijke secundair onderwijs via 02 507 07 31 (cindy.lammens [at] katholiekonderwijs.vlaanderen).

Solliciteren

Solliciteer online. Vul je gegevens in en voeg je motivering en cv toe. We hechten veel belang aan een uitgebreide motivatie waarin je aangeeft hoe jouw ervaring aansluit bij het profiel van deze functie. Solliciteren kan uiterlijk tot en met 2 oktober 2020.

Indien we je op basis van je cv en motivatie selecteren, nodigen we je uit voor een gesprek.

Ondersteuning nodig bij het opladen van je cv of motivatie? Contacteer Marjolein Vermijl, HR-medewerker Dienst Ondersteuning via marjolein.vermijl [at] katholiekonderwijs.vlaanderen

of op telefoonnummer 02 507 07 91.