Coronacrisis: door de zure appel heen bijten

30 oktober 2020

"We zijn blij dat, naast de gezondheidszorg, ook het onderwijs een prioriteit voor onze samenleving blijft. We moeten nu door de zure appel heen bijten, zodat we hopelijk daarna zo snel mogelijk opnieuw alle leerlingen, cursisten en studenten op school kunnen verwelkomen", zegt Lieven Boeve, directeur-generaal van Katholiek Onderwijs Vlaanderen. "De vorige lockdownperiode liet zware sporen na in het leren en het leven van onze leerlingen, dus daar zijn we ook nu erg bezorgd over. Daarom is het goed dat onze secundaire scholen hun meest kwetsbare leerlingen kunnen blijven uitnodigen en hen een veilige omgeving bieden."

"Scholen staan er niet alleen voor. Net zoals tijdens de eerste lockdown ondersteunt onze pedagogische begeleiding onze schoolteams bij het aanbieden van afstandsonderwijs en het nauw betrokken houden van elke leerling bij het schoolse gebeuren."