Vacature stafmedewerker pers en communicatie

19 juni 2017

Katholiek Onderwijs Vlaanderen wenst voor onmiddellijke indiensttreding een stafmedewerker pers en communicatie (v/m) aan te werven.

Opdracht

 • Nadat je kennisgemaakt hebt met Katholiek Onderwijs Vlaanderen, leid je onze interne en externe communicatie in goede banen. Als woordvoerder van de directeur-generaal sta je mee de gesproken en geschreven pers te woord. Je volgt de nieuwsactualiteit op de voet en bereidt waar nodig proactief een reactie voor. Je ondersteunt scholen bij het voeren van crisiscommunicatie.
 • Samen met de stafmedewerker communicatie zet je de lijnen uit van een hedendaags communicatiebeleid op maat van onze organisatie. Je weet als geen ander hoe je onze doelgroepen kunt aanspreken en deelt die expertise met je collega’s. Zo scherp je hun communicatiegevoeligheid aan.
 • Je legt als vanzelfsprekend de link tussen inhoud en vorm. Je weet voor elke boodschap het geknipte medium te kiezen. Je volgt het redactieproces van onze (digitale) publicaties mee op en bepaalt de communicatiestrategie.
 • Je neemt de ambassadeursrol voor onze organisatie en het geheel van het katholiek onderwijs in Vlaanderen en Brussel op.
 • Je maakt deel uit van de Stafdienst Directeur-generaal.

Profiel

Wil je de dienstverlening aan onze scholen mee ondersteunen en deel uitmaken van ons team, dan verwachten we van jou dat je:

 • de missie en visie van onze organisatie onderschrijft en getuigt van engagement voor de katholieke dialoogschool
 • een bachelor of master met een accent op communicatie en/of multimedia hebt behaald
 • een vlotte pen hebt en verbaal sterk staat: feilloos in het Nederlands, vlot in het Frans en het Engels
 • gepassioneerd bent door de nieuwe media en er vlot en deskundig mee kunt werken
 • creatief bent en zin voor initiatief toont
 • stressbestendig bent
 • geen 9 to 5-mentaliteit hebt. Avond- en weekendwerk schrikken je zeker niet af
 • een teamspeler bent, maar tegelijk ook zelfstandig kunt werken

Ons aanbod

Wij bieden een bediendecontract van onbepaalde duur. Een aantrekkelijk salaris aangevuld met extra legale voordelen zoals groepsverzekering, woon-werkvergoeding, tussenkomst in maaltijden. Een uitgebreid pakket vakantiedagen.

Onze organisatie

Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de netwerkorganisatie van de katholieke scholen, internaten en centra in Vlaanderen en Brussel. Wij vertegenwoordigen onze leden op diverse fora, komen op voor hun belangen en ondersteunen hen bij juridische, administratieve en bestuurlijke vragen. We begeleiden onze meer dan 2 200 leden bij de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool en de verdere uitbouw van een kwaliteitsvol onderwijsaanbod. Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de grootste onderwijsspeler in Vlaanderen en bezielt met haar pedagogisch project meer dan 740 000 kinderen, jongeren en volwassenen.

Interesse?

Voor meer inlichtingen kun je terecht bij Marijke Van Bogaert, persverantwoordelijke (ad interim), marijke.vanbogaert [at] katholiekonderwijs.vlaanderen, 02 507 06 65.

Kandideren en selectie

Solliciteer online. Vul je gegevens in en voeg je motivering en cv toe. We hechten veel belang aan een uitgebreide motivatie waarin je aangeeft hoe jouw ervaring aansluit bij het profiel van deze functie. Solliciteren kan uiterlijk tot en met 30 juni 2017. Indien we je op basis van je cv en motivatie selecteren, nodigen we je uit voor een gesprek en een schriftelijke opdracht.

Ondersteuning nodig bij het opladen van je cv of motivatie? Contacteer Mieke Degroote, medewerker dienst Ondersteuning via mieke.degroote [at] katholiekonderwijs.vlaanderen  of 02 507 07 16.