Vacature voltijds stafmedewerker secundair onderwijs - Dienst Personeel

17 november 2020

Heb je een sterke interesse voor alle aspecten van personeelsreglementering en personeelsbeleid in onderwijs? Graaf je graag in onderwijsdecreten en omzendbrieven? Boeit het jou om wetteksten op een bevattelijke manier te ‘vertalen’? Vind je het uitdagend om vorming te geven aan directies en besturen van onze katholieke scholen en instellingen? Dan is deze vacature misschien wel iets voor jou.

We zoeken een gedreven collega om in de Dienst Personeel aan de slag te gaan als:

voltijds stafmedewerker secundair onderwijs

Je opdracht

De Dienst Personeel ondersteunt de onderwijsinstellingen, hun directies en besturen op het vlak van de regelgeving betreffende hun personeel: zowel het gesubsidieerd als het contractueel personeel. In samenspraak met zijn achterban doet de Dienst ook aan visieontwikkeling over personeelsmateries en verdedigt hij die visie waar die materies aan bod komen. Concrete thema’s waarvoor de Dienst Personeel verantwoordelijk is: rechtspositie personeel, omkadering, syndicaal overleg, verloven, bekwaamheidsbewijzen, toepassing algemeen en arbeidsreglement en de paritaire comités 152 en 225 voor het meester-, vak- en dienstpersoneel.

Concreet bestaat je takenpakket hoofdzakelijk uit:

 • het bieden van juridische en administratieve ondersteuning aan de directies en besturen van onze scholen en instellingen op het vlak van regelgeving met betrekking tot hun personeel
 • het (via mail of telefonisch) beantwoorden van vragen van scholen over personeelsreglementering
 • het mee helpen analyseren van nieuwe onderwijsdecreten en het uitschrijven van voorstellen in decretale teksten
 • het verzorgen van opleidingen over onderwijswetgeving
 • het vanuit concrete vragen en noden formuleren van beleidsmatige aanbevelingen
 • het ‘hertalen’ van wetgevende teksten in concreet bruikbare documenten voor onze scholen en instellingen

Je profiel

Wil je de dienstverlening aan onze scholen en instellingen mee ondersteunen en deel uitmaken van ons team, dan verwachten wij dat je:

 • ruime belangstelling hebt voor onderwijsrecht en in het bijzonder voor het statuut van het personeel
 • geboeid bent door de ontwikkelingen in het onderwijsbeleid
 • bereid bent je in te werken en te verdiepen in de personeelsreglementering
 • sterke ervaring hebt met het (buitengewoon) secundair onderwijs
 • beschikt over een grote relatiebekwaamheid in functie van teamwork en vergaderingen
 • beschikt over een zeer goede communicatievaardigheid, zowel schriftelijk als mondeling
 • vertrouwd bent met de gangbare informaticatoepassingen
 • de missie en visie van Katholiek Onderwijs Vlaanderen onderschrijft
 • getuigt van engagement voor de katholieke dialoogschool

Ons aanbod

Wij bieden een uitdagende functie in een professioneel team en in een open sfeer. Je mag rekenen op ondersteuning en professionaliseringskansen. Je zal werken vanuit onze kantoren in Brussel, Guimardstraat 1.

 • De aanstelling gebeurt op basis van een voltijdse detachering met behoud van het onderwijsstatuut d.w.z. vaste benoeming en salaris.

 

Onze organisatie

Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de netwerkorganisatie en ledenvereniging van de katholieke (hoge)scholen, internaten, centra en universiteit in Vlaanderen en Brussel. Wij vertegenwoordigen onze leden op diverse fora, komen op voor hun belangen en ondersteunen hen bij pedagogische, juridische, administratieve en bestuurlijke vragen. We begeleiden onze meer dan 2 400 onderwijsinstellingen bij de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool en de verdere uitbouw van een kwaliteitsvol onderwijsaanbod. Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de grootste onderwijsspeler in Vlaanderen en bezielt met haar pedagogisch project meer dan 935 000 kinderen, jongeren en volwassenen.

Interesse?

Voor meer informatie over de jobinhoud kun je contact opnemen met Marc Keppens, directeur Dienst Personeel via 02 507 07 04 of marc.keppens [at] katholiekonderwijs.vlaanderen.

Solliciteren

Solliciteer online. Vul je gegevens in en voeg je motivering en cv toe. We hechten veel belang aan een uitgebreide motivatie waarin je aangeeft hoe jouw opleiding en/of ervaring aansluit bij het profiel van deze functie. Solliciteren kan uiterlijk tot en met 15 december 2020.

Indien we je op basis van je cv en motivatie selecteren, nodigen we je uit voor een gesprek (mogelijks online) en een schriftelijke opdracht.

Ondersteuning nodig bij het opladen van je cv of motivatie? Contacteer Hilde Decaesstecker, HR-medewerker Dienst Ondersteuning, via hilde.decaesstecker [at] katholiekonderwijs.vlaanderen of 02 507 07 66.