Vacature pedagogisch begeleider Artistieke vorming focus beeld voor de regio Limburg en Mechelen-Brussel

01 oktober 2019

Ben je op zoek naar een uitdagende job in de onderwijswereld? Wil je deel uitmaken van een dynamisch team dat instaat voor de ondersteuning van katholieke scholen in de regio Limburg en Mechelen-Brussel op pedagogisch en didactisch vlak? Katholiek Onderwijs Vlaanderen wenst met onmiddellijke ingang een deeltijds pedagogisch begeleider Artistieke vorming aan te werven om het team secundair onderwijs van de regio Limburg en Mechelen-Brussel te versterken. Binnen Artistieke vorming zijn er 5 componenten artistieke vormen die interdisciplinair aan bod komen. Jij hebt expertise voor de artistieke vorm​en beeld en media en affiniteit met de andere artistieke vormen (klank muziek, beweging en woord/drama).

Je opdracht

Concreet bestaat je takenpakket uit:

 • leraren voor de algemene vakken Beeld (P.O.) en Artistieke vorming en het domein Kunst & creatie ondersteunen, o.m. bij de implementatie van de (nieuwe) leerplannen met bijhorende pedagogisch-didactische aanpak, door het aanreiken van onderwijsinnovaties zoals vernieuwende didactische werkvormen;
 • vakgroepen ondersteunen in hun eigen kwaliteitsontwikkeling;
 • netwerken voor leraren de algemene vakken Beeld (P.O.) en Artistieke vorming en het domein Kunst & creatie ondersteunen en/of faciliteren;
 • professionalisering organiseren voor leraren de algemene vakken Beeld (P.O.) en Artistieke vorming en het domein Kunst & creatie;
 • vragen vanuit het onderwijsveld (directeurs, leraren, diverse organisaties) beantwoorden/ondersteunen;
 • scholen ondersteunen bij de opvolging van een doorlichting;
 • pedagogische studiedagen en personeelsvergaderingen mee ondersteunen;
 • kijkwijzers en methodieken voor begeleidingswerk helpen ontwikkelen;
 • in teamverband werken vanuit de regio’s en Vlaanderenbreed: in teamvergaderingen, werkgroepen, overleggroepen;
 • meewerken aan Vlaanderenbreed overleg rond relevante thema’s;
 • Katholiek Onderwijs Vlaanderen loyaal vertegenwoordigen op verschillende overlegfora.

Profiel

Wil je de dienstverlening aan onze scholen mee waarmaken en deel uitmaken van ons team, dan verwachten wij dat je:

 • over een relevant diploma en pedagogisch bekwaamheidsbewijs beschikt;
 • ruime onderwijservaring hebt op pedagogisch en didactisch vlak met praktijkervaring;
 • bereid bent je te verdiepen in de betrokken leerplannen;
 • bereid bent om mee denken in het kader van de modernisering secundair onderwijs, specifiek voor de algemene vakken Beeld (P.O.) en Artistieke vorming en het domein Kunst & creatie;
 • loyaal en ruimdenkend in een team kan functioneren;
 • je engageert je opdracht eigentijds, correct en professioneel uit te voeren;
 • je verbindt tot permanente professionalisering en vorming in het kader van de begeleidingsopdracht o.a. in de vorm van een meerjarige basisvorming;
 • kennis hebt van het brede onderwijsveld;
 • loyaal de missie, visie en krachtlijnen van Katholiek Onderwijs Vlaanderen onderschrijft;
 • je engageert mee te werken aan de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool;
 • beschikt over de nodige (ped)agogische, communicatieve en ICT-vaardigheden;
 • bereid bent flexibel om te gaan met werktijden.

Ons aanbod

Wij bieden een uitdagende functie met ruimte voor eigen initiatief in een professioneel team en in een open sfeer. Je zal werken vanuit regio Mechelen-Brussel en Limburg.

 • Een halftijdse aanstelling via 10 BPT – uren.
 • Startdatum, zo snel als mogelijk, wordt bepaald in overleg met de school.

Onze organisatie

Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de netwerkorganisatie en ledenvereniging van de katholieke (hoge)scholen, internaten, centra en universiteit in Vlaanderen en Brussel. Wij vertegenwoordigen onze leden op diverse fora, komen op voor hun belangen en  ondersteunen hen bij pedagogische, juridische, administratieve en bestuurlijke vragen. We begeleiden onze meer dan 2 400 onderwijsinstellingen bij de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool en de verdere uitbouw van een kwaliteitsvol onderwijsaanbod. Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de grootste onderwijsspeler in Vlaanderen en bezielt met haar pedagogisch project meer dan 935 000 kinderen, jongeren en volwassenen.

Interesse?

Voor meer informatie over de jobinhoud kan je terecht bij:

 • Kathleen Toonen, directeur pedagogische begeleiding regio Limburg

kathleen.toonen [at] katholiekonderwijs.vlaanderen of 0479 73 99 34

 • Peter Op ’t Eynde, directeur pedagogische begeleiding regio Mechelen-Brussel

peter.opteynde [at] katholiekonderwijs.vlaanderen of 0497 54 09 69 

Solliciteren

Solliciteer online. Vul je gegevens in en voeg je motivering en cv toe. We hechten veel belang aan een uitgebreide motivatie waarin je aangeeft hoe jouw ervaring aansluit bij het profiel van deze functie. Solliciteren kan uiterlijk tot en met 24 oktober 2019.

Indien we je op basis van je cv en motivatie selecteren, nodigen we je uit voor een gesprek.

Ondersteuning nodig bij het opladen van je cv of motivatie? Contacteer Marjolein Vermijl, HR-medewerker Dienst Ondersteuning via marjolein.vermijl [at] katholiekonderwijs.vlaanderen of op telefoonnummer 02 507 07 91.