Leerlingenvervoer buitengewoon onderwijs

28 mei 2020

De vragen over leerlingenvervoer, vooral voor leerlingen buitengewoon onderwijs, stromen massaal binnen: “Is er een versoepeling onderweg? Graag snel duidelijkheid.” 

We vragen aan onze minister om samen met het Departement Mobiliteit snel duidelijkheid te brengen over de maatregelen op het collectief leerlingenvervoer.

Deze punten zijn voor onze scholen erg belangrijk:

 1. De maatregelen in de scholen zijn versoepeld. De maatregelen op de bus zijn voorlopig niet gewijzigd en zelfs strenger dan elders in de maatschappij. Op de bus verwacht men een combinatie van meerdere elementen:
  1. social distancing
  2. mondmaskers
  3. contactbubbels
 2. We vragen om de combinatie van bovenstaande factoren op het leerlingenvervoer los te laten, zodat de capaciteit op de bus terug kan stijgen. Het is immers niet mogelijk om meer leerlingen naar school te halen als de capaciteit van het leerlingenvervoer slechts 25 procent bedraagt.
 3. Tot slot maar misschien wel de belangrijkste vraag:
  We hebben onze puzzel gelegd, al enkele malen opnieuw. De puzzel over het leerlingenvervoer bemoeilijkt de mogelijkheden op school enorm. Als er nog vooruitzichten zijn om de maatregelen in het leerlingenvervoer te versoepelen, dan willen we snel duidelijkheid, graag nog deze week, zodat weerom een hele nieuwe organisatie zijn vruchten nog kan afwerpen in functie van onze leerlingen.

Conclusie:

We vragen een versoepeling, minimaal van de maatregel van social distancing op het leerlingenvervoer, én de autonomie voor de scholen om te bekijken wat er mogelijk en haalbaar is voor de eigen leerlingen. Op die manier kunnen de scholen hun verantwoordelijkheid weer ten volle opnemen. Daarbij rekenen we erop dat De Lijn en de onderaannemers ook de (financiële) mogelijkheid krijgen om onze leerlingen in veilige omstandigheden naar school en naar huis te brengen.