Buo en paasvakantie

31 maart 2020

Zoals eerder aangekondigd laten we niet los om duidelijkheid te krijgen over de meest urgente vragen rond de opvang van onze leerlingen buitengewoon onderwijs tijdens de paasvakantie.

Welke leerlingen vangen we op?

De overheid benadrukt dat op dit moment in het buitengewoon onderwijs alle leerlingen opgevangen moeten kunnen worden. Daartoe maakte ze een schema op. Zoals je, samen met ons, kan vaststellen is het feit dat elke leerling uit het buitengewoon onderwijs recht heeft op opvang in de paasvakantie door het lokale bestuur. We begrijpen daaruit dat het initiatief en dus de verantwoordelijkheid van de opvang bij het lokale bestuur (lees stad/gemeente van jouw school) ligt. Zij zijn aan zet om met jou contact op te nemen. Zorg er intussen voor dat je de mogelijkheden van jouw school in kaart hebt gebracht. We zijn er immers van overtuigd dat wij ten aanzien van onze kinderen/jongeren ook onze verantwoordelijkheid moeten nemen.

Dat overleg met het lokaal bestuur is ook zinvol als je al initiatief hebt genomen om opvang te voorzien in jouw school.

Mogelijkheden in kaart brengen

De vragen die we verzamelden uit de regio’s kunnen dienen als basis voor het overleg met het lokaal bestuur:

  • Heb je voldoende vrijwilligers om voor onze leerlingen opvang te voorzien?
  • Stelt mijn schoolbestuur onze locatie open om onze eigen leerlingen, in opdracht van het lokale bestuur, op te vangen?
  • Zo ja, wat zijn de concrete afspraken die daarrond nog gemaakt moeten worden (denk aan: financiën, verwarming, verantwoordelijkheid …)

Loopt het leerlingenvervoer nog door?

Ondanks meerdere nieuwe pogingen om bij de overheid (zowel departement als cel leerlingenvervoer) duidelijkheid te krijgen, blijven we nog steeds in onduidelijkheid.

FAQ

Op basis van wat we vernemen uit Schooldirect probeerden we de meest gestelde vragen voor het buitengewoon onderwijs over opvang tijdens de paasvakantie te beantwoorden.

Op onze webpagina 'Veelgestelde vragen' kun je links in de menubalk onder het item 'buo en paasvakantie' de eerste antwoorden terugvinden. Deze FAQ vullen we steeds opnieuw aan, zodra er weer antwoorden duidelijk worden!